Inspirace na téma louka a vše živé v ní

Milé děti, milí rodiče,

doufáme, že jste strávili krásné Velikonoce ve společnosti svých blízkých a že jste si jistě, i v omezeném režimu, užili tradic a krásného počasí. Děkujeme všem, kdo se nechali inspirovat našimi nápady na webu a třeba poslali i pár fotek. V naší fotogalerii se můžete inspirovat i vy ostatní.

Dalším tématem, které by nás ve školce čekalo by bylo všechno to jarní kvetení a probouzející se život v trávě a v přírodě kolem nás. Povídali bychom si o tom, jak se z malého semínka vyklube klíček, rostlinka zapustí kořínky a vyroste v něco úžasného. A co všechno je potřeba, aby se tak stalo.

Pojďme si vytvořit kousek toho kvetení doma. Není to nic složitého. Stačí vám papír, obyčejné barvičky (tempery či vodovky), roličky od toaletního papíru či vidlička nebo korková zátka a fix. Inspiraci pro jednoduché tvoření najdete v příloze nebo třeba zde: https://www.youtube.com/watch?v=FpvIOpciq2Y . 

Součástí přílohy tohoto příspěvku jsou také opět nějaké omalovánky, tentokrát samá havěť :) a pracovní listy na procvičení grafomotoriky a jednoduchého počítání.

...a když poprosíte někoho z dospělých kolem sebe, jistě vám rád, třeba před spaním, přečte poetickou jarní pohádku pro radost: http://www.elmavia.cz/33-jarni-pohadka-pro-radost

Mějte se krásně a výsledky svého tvoření nám posílejte na webmsdobrichovice@seznam.cz. Budeme se těšit!

Vaše MŠ

Příloha: