Oslavte s námi Den Země!

Milé děti, milí rodiče,

venku je krásně a tak jistě často chodíte na procházky kolem řeky. Určitě si stejně jako my uvědomujete, jak hezké je, že tu Berounku máme. Je nádherná ve všech ročních dobách, je napínavé sledovat všechny její proměny a život kolem ní. Řeku si ale musíme hýčkat a chránit ji.

Protože tuto středu 22. dubna slaví téměř celý svět Den Země, je to ta pravá příležitost prokázat přírodě službu a trochu jí pomoci. Moc vás tedy prosíme – až půjdete příště na procházku kolem řeky, vezměte s sebou plastový pytel a gumové rukavice a ulehčete okolí od odpadků, které tam někdo nezodpovědný pohodil. Věříme, že nám to příroda tisíckrát vrátí. My jsme už začali a tak víme, jak skvělý pocit to je, udělat něco dobrého pro ostatní a pro naše okolí...

Pokud vyrazíte na rodinnou procházku kolem řeky či do lesa, ať už uklízet, nebo se jen nadýchat čerstvého vzduchu, budeme moc rádi sdílet na webu vaše fotky. Posílejte na webmsdobrichovice@seznam.cz.

V příloze jsou opět nějaké omalovánky a pracovní listy k tématu. Mějte se krásně, myslíme na vás!