Ahoj Včelky!

Ahoj Včelky,
moc vás zdravíme a máme pro vás opět pár zábavných úkolů:

I když tomu počasí úplně neodpovídá, JARO se kvapem blíží. Kdybychom byli ve školce, koncem týdne už by nastal čas uspat Zimní vílu a probudit tu Jarní. Pevně doufáme, že i tak Jarní víla nezaspí a ve třídě na nás počká.
V kratičkém filmu zde: https://www.youtube.com/watch?v=26-n-HMY5x4&ab_channel=NeilBromhall se můžeš potěšit tím, jaká kouzla jaro dokáže. Schválně, jestli poznáš alepoň některou z kytiček, která se ve filmu objeví..?

Až budeme chtít vílu u nás uvítat, jistě se nám bude hodit krátká básnička. Zkuste se jí naučit nazpamět, těžká určitě není:

Slunce volá na sněženku,
podívej se, jak je venku!
Slunce volá do oken,
děti, haló, pojďte ven!

V příloze máte tři pracovní listy, které byste měli vypracovat. Zase je pečlivě uschovejte, ať je můžeme později uložit do portfólia. Vkládáme také pár jarních omalovánek, budete-li mít chuť a jeden nápad na jarní tvoření. Kousek tvrdého papíru, zbytky látek či krajku, korálek a špejli snad maminka doma najde. A kdyby ne, prostě jen ptáčka vymaluj pastelkami. Hotového ptáčka zapíchni tam, kde mu to bude slušet, vyfoť a pošli na naší včelkovou mailovou adresu.
Portréty, které nám někteří z vás poslali, jsme vystavili na webu ve fotogalerii. Vy ostatní klidně posílejte dál! Budete-li chtít poslat cokoli jiného, nebo nás třeba jen pozdravit, budeme rádi a určitě ti odpovíme!

Mějte se krásně a těšte se na JARO!

Zdraví vás, Veronika a Míša

Příloha: