Ahoj Kytičky!

Ahoj Kytičky!
Hlásíme se opět po prázdninách. Doufáme, že jste si je alespoň trochu užili a jste všichni zdrávi. Tento týden bychom si ve školce ještě povídali o jaru, pozorovali bychom na procházkách jarní přírodu, poznávali jarní květiny kolem sebe a přivítali bychom první jarní den. Každoročně vyháníme „Paní Zimu“. Zopakuj si básničku a ti co ji neznají se ji pokusí naučit a pomoci nám přivítat jaro.

Zimo, zimo táhni pryč,
nebo na tě vezmu bič.
Odtáhnu tě za pačesy,
za ty hory, za ty lesy,
až se vrátím nazpátek,
svleču zimní kabátek.

Vzpomeneš si ještě na nějakou logopedickou písničku? Malá nápověda např. Pejsek Eda, Koření, Svišti atd., určitě vymyslíte spoustu dalších. Zkus si procvičit jazýček a zazpívej si doma nějakou písničku. Až se opět setkáme společně si zazpíváme u klavíru.
Stále můžete posílat obrázky jarních květin, úkoly, tvoření či výzvy na emailovou adresu Kytiček - dvkytkymsdobrichovice@seznam.cz Zapojit se můžou nejen předškoláci, ale i mladší kamarádi.

Další jarní úkol tohoto týdne: JARNÍ HLEDACÍ HRA
V příloze najdete plakátek k jarní procházce. Pozoruj kolem sebe jarní přírodu a pokud objevíš něco z plakátku, označ to. Předškoláci mohou vyznačit i počet puntíky. Plakátek si uschovej, až se uvidíme ve školce společně s kamarády si ho prohlédneme. Samozřejmě pokud budeš chtít se pochlubit dříve, můžeš nám jej zaslat na emailovou adresu Kytiček.

Ještě na závěr posíláme nějaké jarní úkoly nejen pro předškoláky.

Zdraví Lucka a Hanka

 

Příloha: