Ahoj Včelky

Ahoj Včelky!
Tak o víkendu se už opravdu připlížilo JARO a my už se moc těšíme, že zima se někam schová, ptáčci začnou zpívat, kytičky vykvetou, tráva i stromy se zazelenají - a vůbec, že bude líp. Tento týden bychom si ve školce povídali o domácích zvířatech a jejich mláďatech. Právě teď na jaře totiž přichází plno mláďátek na svět. Domácí zvířátka jsou všechna ta, která můžeme potkat na statku nebo na farmě, nebo je dokonce máme doma.
Pusť si tento krátký film a vyzkoušej, která zvířátka už poznáš. Poslechni si jejich hlasy, můžeš je také zkusit napodobit :) https://www.youtube.com/watch?v=QnuzTxmmW8Y&ab_channel=Lilipo.cz Povedlo se? Poznáš je všechna, nebo se ti ještě některá pletou?

V příloze jsme opět připravily pár jarních omalovánek, nějaké to tvoření (kočička, pejsek či ovečka), ale hlavně pár pracovních listů, tedy úkolů pro předškoláky, které byste měli zvládnout. Vypracované listy si opět pečlivě uložte, abychom je mohli vložit do portfolií.
Určitě si nezapomeň pustit tuhle krásnou písničku https://www.youtube.com/watch?v=dhedg_B5Wsc&ab_channel=Je%C5%A1t%C4%9BPosledn%C3%AD Někdo už jí možná slyšel, tak si s radostí zazpívejte. A kdo ne, jistě se jí snadno naučíte, není těžká. Schválně, jestlipak poznáte, které zvířátko ve filmové písničce určitě nepatří mezi domácí zvířátka? A co by se asi stalo, kdyby se takové zvířátko skutečně na statku objevilo, co myslíte?
Užívejte jarního vzduchu, buďte co nejvíce venku na sluníčku. Podaří-li se vám tvořivé úkoly, nebo pokud nás budete chtít třeba jen tak pozdravit a poslat fotku, abychom viděly, jak se vám daří, budeme moc rády.

Zatím se opatrujte a ať jsou pro vás úkoly hlavně zábavou!

Vaše Míša a Veronika

Příloha: