Ahoj Kytičky

Ahoj Kytičky,
týden nám utekl jak voda a my jsme tu s dalšími úkoly a nápady na tento týden. Ve školce bychom si povídali o domácích zvířatech a jejich mláďátkách. Na obrázcích bychom je poznávali a zkoušeli správně přiřazovat. Povídali bychom si proč chováme domácí zvířata a jaký z nich máme užitek.
Posíláme básničku MLÁĎATA ,kterou se pokus naučit. Až se sejdeme ve školce, společně si jí povíme.

Krávy mají telátka,
klisny mají hříbátka,
ovce mají jehňátka,
kozy mají kůzlátka,
slípky mají kuřátka,
husy mají housátka,
kachny mají káčátka,
fenky mají štěňátka,
kočky mají koťátka,
mámy mají miminka,
jako moje maminka.

O domácích zvířatech se také zpívá v písničce Když jsem já sloužil. Zde je odkaz k poslechnutí této písničky .Možná si ji někteří pamatují z loňského roku tak si ji mohou společně zazpívat.https://www.youtube.com/watch?v=ICnwjO9_8w0&ab_channel=HomoPuer

Jelikož nám počasí nepřálo a jaro si dává na čas, pokračujeme v jarní hledací hře. Plakátek máš v příloze z minulého týdne. Také můžete stále zasílat obrázky jarních květin.
Tento týden přidáváme Sázecí výzvu. Můžete zasadit osení na Velikonoce nebo cokoliv jiného. Zúčastnit se mohou všechny Kytičky, nejenom předškoláci. Zde je odkaz https://jdeteven.cz/games/cz/i-ja-jsem-zahradnik

Své pokusy vyfoťte a pošlete na email dvkytkymsdobrichovice@seznam.cz

Moc vás všechny zdravíme,
Lucka a Hanka

 

Příloha: