Ahoj Kytičky!

Ahoj Kytičky,
opět Vás zdravíme v tomto týdnu a posíláme pár nápadů a úkolů. Ve školce bychom se v tomto týdnu chystali na oslavu velkého svátku jara a to Velikonoc. Povídali bychom si o tradicích  a symbolech Velikonoc jako je pletení pomlázek, pečení mazanců, beránků, jidášků, malování vajíček...
Společně bychom sázeli osení a chystali velikonoční dárečky. I když budou Velikonoce letos opět trochu jiné, zkus se naučit, a nebo pokud ji znáš, tak zopakovat velikonoční koledu:

Hody, hody, doprovody,
já jsem malý zajíček,
utíkal jsem podle vody,
nesl kopu vajíček.

Potkala mě koroptvička,
chtěla jedno červené,
a já řekl: "Ne, ne, ne"!

Na dvorečku za potokem
mám já strýčka králíčka,
tomu nosím každým rokem
malovaná vajíčka.

Podívej se na krátkou pohádku o tradicích Velikonoc, Chaloupka na vršku "Jak se pomlázky ztratily" zde je odkaz: https://www.youtube.com/watch?v=nW7iVeLfuYc
V příloze posíláme pár úkolů a nápadů na tvoření. Jelikož nás teprve teď navštívilo jaro, pokračujeme tento týden v sázecí výzvě a ještě přidáme "Pečící výzvu". Své sázecí a kulinářské pokusy vyfoťte a pošlete na email dvkytkymsdobrichovice@seznam.cz, poté je zveřejníme v galerii školky. Do výzvy se mohou zapojit i mladší kamarádi. Budeme se těšit. 

Užijte si Velikonoce ve zdraví a pohodě.

Hezké Velikonoce Lucka a Hanka

Příloha: