Ahoj Včelky!

Ahoj Včelky,
tak letos se už podruhé nemůžeme chystat a těšit na Velikonoce společně - užít si všecko to barevné jarní tvoření, zdobení, povídání a zpívání. Už je to dlouhé a věřte, že nám ve školce MOC chybíte.
Velikonoční čas si připomeňte touhle krásnou pohádkou: https://www.youtube.com/watch?v=nW7iVeLfuYc&ab_channel=Je%C5%A1t%C4%9BPosledn%C3%AD
Vaši rodiče, nebo třeba prarodiče vám jistě připomenou, jaké tradice se s Velikonocemi pojí, co jsou to jidášky, řehtačka, proč je potřeba, aby kluci každou holku pomlázkou vyplatili... Určitě budete zdobit domácnost, set jarní oseníčko, barvit vajíčka, někdo možná zvládne už i pletení pomlázky. Kdybyste měli chuť upéct si s maminkou tradiční mazanec, zkuste to podle návodu zde: http://receptydetem.cz/recepty/tradicni-mazanec/. Možná se u vás doma peče spíš velikonoční beránek. Každopádně, pokud se dílo podaří, ještě než ho celé sníte, určitě se nám nezapomeňte pochlubit :). Připojte klidně i fotku vaší velikonční dekorace.

Klukům se na pondělí bude určitě hodit jednoduchá koleda:

Hody, hody, zdravíčko,
dejte klukům vajíčko.
Na pomlázku mašli,
že k vám cestu našli.

Tento týden posíláme opět nějaké velikonoční omalovánky a pár pracovních listů, aby vám hlava ani ruce nezlenivěly. A nápad na tvoření – tentokrát krásný velikonoční zajíček z obyčejného klacíku. Jen najít ten správný klacík, omotat barevnou vlnou, namalovat čumáček a oči. Fousky jistě taky zvládneš.

Užívejte co nejvíc jarního sluníčka a krásné Velikonoce se svou rodinou...
Těšíme se snad na brzkou shledanou!

Vaše Míša a Veronika

 

Příloha: