Ahoj Čmeláci!

Ahoj Čmeláci,
blíží se VELIKONOCE a s nimi spousta zábavy. Pro začátek vkládáme odkaz na webové stránky, kde je velký výběr jak a čím obarvit, ozdobit nebo namalovat vajíčka: https://primainspirace.cz/2021/03/12/skvele-napady-na-kreativni-zpusoby-.... Myslíme, že si vybere každý.
Posíláme krásnou pohádku z Večerníčku Chaloupka na vršku - Jak se pomlázky ztratily https://www.youtube.com/watch?v=nW7iVeLfuYc
V příloze najdete návod, jak si zasadit osení. Stačí vzít starou silonovou ponožku, vysypat do ni osení, potom zeminu, upěchovat, zavázat, ustřihnout punčochu, která bude přečuhovat, otočit a nalepit oči, nos a pusinku. Vzniklou "hlavu" posaďte do nějaké mističky. Osení zvrchu rosit a zespodu zalévat. Do Velikonoc by hlavě měly narůst vlasy. Už teď se těšíme na fotky :)
Také posíláme nějaké pracovní listy a omalovánky. A nakonec nesmíme zapomenout na koledu, protože aspoň doma se můžeme vyšupat. Vybrali jsme tu nejznámější, protože víme, že na staré koledy se někdy zapomíná.

Hody, hody doprovody
dejte vejce malovaný.
Nedáte-li malovaný,
dejte aspoň bílý,
slepička vám za rok snese jiný.

Velikonoce si, děti, užijte. Můžete si doma udělat i malou myšlenkovou mapu a na papír nalepit vše co k velikonocům patří - beránek, pomlázka, mazanec, zdobená vařená i vyfouklá vajíčka, velikonoční výzdoba domu i zahrady atd.Tvořte, kreslete, malujte, zdobte, pečte, říkejte i šupejte a vše foťte! Vaše fotky jsou pro nás velkým potěšením.

Zdraví a bohatou pomlázku přejí,

Zdeňka, Gabča a Martina

Příloha: