Ahoj Kytičky!

Ahoj Kytičky,
zdravíme Vás po Velikonocích a doufáme, že jste si Velikonoce v rámci rodiny alespoň trochu užili a vykoledovali si malou nadílku. V tomto týdnu nás čeká „Život na louce“. Ve školce bychom se zajímali o malé živočichy, zejména hmyz, význam hmyzu pro přírodu a lidi. Podívali bychom se pod listy trávy důkladněji a zjistili, že na louce žije mnoho drobných tvorečků. Od různých broučků, mravenců, housenek, se dostáváme k motýlům, slunéčkám, včelkám… a mnoho dalších. I když nám tento týden nebude moc přát jarní počasí a všichni tvorečkové se budou venku ukrývat před zimou, posíláme Vám pár úkolů a nápadů na tvoření doma a až se sejdeme ve školce a to snad už bude brzy, budeme ještě společně venku objevovat život na louce.
Abychom nezaháleli a trochu rozhýbali svá těla posíláme jednu mravenčí rozcvičku.
V jedné písničce se zpívá o jednom druhu hmyzu. Poslechni si písničku a určitě poznáš o kom se zpívá: https://www.youtube.com/watch?v=oloLHZ0CBBE
Jako další jarní výzvu na tento týden posíláme plákátek ke zbystření smyslů doma. Nakresli do něho například „Něco hodně barevného“, nebo „Něco co ti voní“,“ Něco co ti chutná či nechutná“ …atd. Plakátek můžeš vyfotit a poslat na email dvkytkymsdobrichovice@seznam.cz Plakátek najdeš v příloze spolu s dalšími úkoly a námětem na tvoření. V úkolu „POČÍTÁNÍ VČELIČEK“, nepiš číslici, stačí pouze počet puntíků.

Mějte se hezky, moc se nám po Vás stýská a doufáme, že se brzy uvidíme ve školce. 
Zdraví Lucka a Hanka

 

 

 

 

Příloha: