Ahoj Čmeláci!

Ahoj ČMELÁCI,
věříme, že jste si krásně a barevně užili Velikonoce a už se těšíme na fotky. Tentokrát jednu fotku posíláme i my - s osením a nabarvenými vajíčky. Barvili jsme práškovými barvami, ale i cibulovými slupkami, přes kuchyňskou utěrku nebo pomocí přírodnin v ponožce. Osení moc nechtělo růst přes ponožku, tak jsme jí nastřihli a tráva už si cestu našla. Snad se brzy uvidíme a vše si povíme hezky z očí do očí :)
Tento týden bychom se věnovali ŽIVOTU NA LOUCE a i když to tak nemusí vypadat, tak na takové louce je života plno. Jsou na ní nejen květiny, ale také spousta hmyzu, který lítá nebo leze. Můžete se podívat i na VIDEO o hmyzu https://www.youtube.com/watch?v=FO8aS2k8vIY
A protože čmelák je také hmyz, NAMALUJTE ho vodovkami. Na obrázek se čmelákem si zkus vyrobit RÁMEČEK dle návodu, který přikládáme.
Také posíláme nápad, jak si VYROBIT motýla a k tomu pěknou BÁSNIČKU.

Poletuje motýl tiše,
křidélka má jako z plyše.
Dosedne na kytičku,
odpočívá chviličku.
pak poletí zase dál,
jako by se dětí bál.

Posíláme i PRACOVNÍ LIST pro ty, kteří rádi počítají, GRAFOMOTORICKÝ list i OMALOVÁNKY. Omalovánku, kde je housenka, z které vyroste motýl, jsme nazvali "Povídací", protože znázorňuje příběh. Zkuste si s někým z rodiny příběh odvyprávět, obrázek po obrázku a pak vybarvit. Můžete zkusit také pozorovat hmyz a jeho skrýše pomocí lupy. Připomínáme, že je důležité hmyz chránit, protože je velmi užitečný a bez hmyzu bychom neměli třeba med do čaje nebo zkypřenou půdu.
Hezky tvořte, vyrábějte a povídejte si: Těšíme se na VÁS a nezapomeňte vše schovávat a později přinést do školky. Prozatím se budeme těšit na fotky.

Vaše Zdeňka, Gabča a Martina

 

Příloha: