Aktuální informace k provozu MŠ

Dovolujeme si vás informovat, že v týdnu od 8. - 12. března je školka uzavřena nejen z důvodů epidemiologických nařízení, ale také z důvodu jarních prázdnin. Jarní prázdniny platí i pro všechny předškoláky a proto nezadáváme na tento týden žádné úkoly k distanční výuce. Pokud budete chtít přeci jen využít naši inspiraci, paní učitelky vytvořily pro všechny děti dobrovolné prázdninové výzvy, které jsou umístěny v jednotlivých článcích níže. Mějte se fajn a opatrujte se.

Výzva starosty obce Dobřichovice

Milí rodiče, milé děti, i pan starosta města Dobřichovic, Ing. Petr Hampl se rozhodl zadat vám malou tvořivou výzvu na dobu, kdy zůstáváte doma s rodiči a školka je zavřená. Namalujte, nakreslete, vymodelujte či jinak ztvárněte, jak si představujete ten zlý a nebezpečný koronavirus. Pan starosta se na vaše obrázky moc těší a ty nejhezčí budou vystaveny na obecním úřadě. Pokud se rozhodnete zúčastnit, posílejte na webmsdobrichovice@seznam.cz

Prázdninová výzva pro Kytičky

Ahoj Kytičky, hlásíme se s prázdninovou výzvou! Co kdybychom si připravili nějaký jarní zeleninový salát? Co vše patří do zeleniny už víš. Popros rodiče nebo sourozence, ať ti pomohou - nápadům se meze nekladou! Své kulinářské pokusy můžeš vyfotit a poslat na mailovou adresu naší třídy dvkytkymsdobrichovice@seznam.cz

Hezké prázdniny,

Lucka a Hanka

Prázdninová výzva pro Čmeláky

Ahoj ČMELÁCI, na jarní prázdniny pro vás máme výzvu. Vyrobte, namalujte, složte z papíru naší JARNÍ VÍLU. Až se vrátíme do školky, uspíme tu zimní a budeme probouzet jarní. Můžete jí namalovat na papír pastelkami, fixami, vodovkami, zkrátka čímkoliv, co máte doma. Nebo můžete vílu malovat i křídou na chodník a vyfotit se u ní. Také by šla vyrobit z papírove roličky nebo třeba z vařečky. Inspirace je mnoho, tvořte jak vás napadne a posílejte nám fotky nebo i videa. A až se potkáme ve školce, tak nám obrázky a výrobky donesete a uděláme si krásnou výstavu.

Prázdninová výzva pro Včelky

Ahoj Včeličkymáme pro vás jarní prázdinovou výzvu! Jaro se venku začíná pomalu probouzet, proto objevitelská cesta přírodou by mohla být docela zábava. Co myslíte? Vyražte s rodiči do přírody v blízkém, tedy povoleném :), okolí. V příloze vám posíláme návod, co vše můžete společně objevovat. Něco uvidíte hned, něco budete možná muset trochu hledat. Stránku si vytiskněte, vyplňujte a uschovejte do svého portfolia. Budeme se těšit na maily od vás, kde se alespoň stručně pochlubíte, jak vám to šlo a jesti jste třeba nenarazili ještě na jiné důkazy jara.

Prázdninová výzva pro Sluníčka

Milá Sluníčka, máme malou výzvu na každý den prázdninového týdne. PO - přivítej nový týden sluníčkem (vytvoř z  jakýchkoli přírodnin sluníčko) ÚT - pomoz mamince (ukliď si hračky, pomoz mamince při vaření nebo pečení apod.) STŘ - postav z přírodnin domeček pro skřítky ČTV - zazpívej si společně s rodiči / sourozencem PÁ - všimni si změn v přírodě s přicházejícím jarem (květy, barvy, hmyz...).

Prázdninová výzva pro Modrásky

Prázdninová výzva pro Berušky

Volám vás BERUŠKY, haló haló!!
Máme pro vás prázdninovou výzvu!
Blíží se jaro a my budeme probouzet Jarní vílu. Pokuste se s rodiči vyrobit nebo nakreslit JARNÍ VÍLU. Až bude školka otevřená, přineste své výtvory a přivítáme jaro spolu. Budete-li chtít obrázky sdílet už nyní, můžete posílat na mailovou adresu webmsdobrichovice@seznam.cz
Ahoj Angela a Zuzka

Upozornění pro rodiče dětí ze třídy Čmeláků a Berušek

Vážení rodiče, považujeme za důležité apelovat na vás, abyste i přesto, že je MŠ zavřená a tudíž po vás v tuto chvíli nikdo nevyžaduje výsledek testu, se svými dětmi na testy šli. Všechny tři paní učitelky ze třídy Čmeláků jsou Covid pozitivní a pozitivní testy se objevily i mezi dětmi. Pevně doufáme, že jste všichni zdraví, ale prosíme - nepodceňujte situaci!

Ahoj Včelky

Ahoj děti, ahoj rodiče,

jak všichni víte, nějakou dobu se teď neuvidíme a tak vás, alespoň touto cestou, moc zdravíme a doufáme, že jste všichni v pořádku.

Budeme vám na web vždy jednou týdně vkládat inspiraci a drobné úkoly, které byste se měli pokusit zdolat.

V prvním březnovém týdnu jsme si měli společně povídat o LIDSKÉM TĚLE – o jeho částech, orgánech, o tom, jak nám smysly pomáhají poznávat svět kolem sebe.

Subscribe to Mateřská škola Dobřichovice RSS